Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Ejby:
-
Emil J.
Fra Ejby
Hej kan lidt af hvert men arbejder med fugning af døre og vinduer m.m men skriv gerne så kan vi se ... -
-
Laura R.
Fra Ejby
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
annica L., Merete N. og Andre L. søger hjælp til husopgaver i Ejby
-
Skift udendørs vandhane
Fra annica L. (Ejby)
Har en vandhane udenfor som ikke kan lukke ordentligt så den skal skiftes -
Maling, spartel, filt
Fra Merete N. (Ejby)
Ca 135 kwm bolig der skal spartles, filtes og males. Det er vægge og loft Det er fermacell vægge. -
Flyt fiberoptisk forbindelse 1 meter ned i kælderen.
Fra Andre L. (Ejby)
Frakobl fiberoptikforbindelsen på første sal, træk kablet ud af væggen, og læg det 1 meter ned i kæ...
Anna-Marie K., Deleted D. og David C. søger hjælp til haveopgaver i Ejby
-
Fræsning af køkkehave
Fra Anna-Marie K. (Ejby)
Jeg har tre bede firkantede ca 10x25 meter hver, i det ene bed er der nogle gamle krydderurtebuske ... -
Fældning af birketræ
Fra Deleted D. (Ejby)
Vi har et stort birketræ som vi gerne vil have fældet. Træet er ca. 6-7 meter højt, det står i bun... -
Rydning af haven
Fra David C. (Ejby)
haven har været totalt forsømt i nogle år og trænger til forberedelse til hussalg. det kan du se i ...
Kirsten G., Kirsten G. og Mia H. søger hjælp til diverse opgaver i Ejby
-
Eftersyn
Fra Kirsten G. (Ejby)
Jeg har en el cykel der har brug for at få strammet kæden op, og vil gerne samtidig ha et alm. efte... -
reparation af motionscykel
Fra Kirsten G. (Ejby)
Min Kettler motionscykel fungerer ikke. Pedalerne sidder fast, der er ikke garanti på - cyklen er m... -
Fejlfinding i motoren/bilen
Fra Mia H. (Ejby)
Motoren sagde en mærkelig lyd(min mand sagde det lød som en rumraket)og så kom der hvid røg og så g...